Inca n-am depus bilantul pe 2016 , iar patronul vrea sa inchida firma, intrebarea este depun bilantul pe 2016 standard la ANAF( in balanta mai sunt solduri) sau depun bilant de lichidare ?( cei de la ONRC solicita bilantul de lichidare pe 0)
Multumesc
Multumesc
Adaugata in
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro
pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!
Primesti gratuit raportul "Planul de conturi general - Actualizat 2026"!
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro
pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!
Primesti gratuit raportul "Planul de conturi general - Actualizat 2026"!
1 raspuns
Consultant Adrian Condurache
Raspunsuri la intrebarea
la 27 Apr. 2017
In principiu se depune bilantul pe anul 2016 si cel de lichidare avand in vedere ca suntem la final de aprilie, dar se poate depune cel de lichidare daca firma nu a avut activitate si a depus declaratie de inactivitate.



