Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

CAMELIA LACATUS

Activitate recenta in club a utilizatorului CAMELIA LACATUS

8 intrebari

Art.83(1) din legea 76/2002.Angajatorii care incadreaza absolventi in conditiile art.80 sunt obligati sa mentina raporturile de munca sau de serviciu ale acestora cel putin 3 ani de la data...... [citeste mai mult]
In cazul retragerii de numerar din banca, mi se cere sa specific pe formularul de eliberare numerar, la motivul retragerii, sintagma "plati PJ conf.legii 70/2015,a unui numar de x persoane" cu...... [citeste mai mult]
Un angajat are concediu medical in perioada 24.01.2017-31.01.2017. Ziua de 24.01.17 fiind zi libera, este cuprinsa in cele 5 zile calendaristice in care concediul medical este platit de angajator sau...... [citeste mai mult]
La completarea jurnalului de TVA, in cazul facturilor continand cheltuieli de protocol pentru care nu deducem TVA, acestea se trec in coloana-Achizitii de bunuri din tara si din import scutite sau...... [citeste mai mult]
In cazul deducerii a 50% din TVA (cazul combustibililor) in jurnalul de TVA se trece taxa deductibila sau taxa dedusa? In caz ca trecem TVA integrala, cum evidentiem in jurnal deducerea doar a 50%...... [citeste mai mult]
Publicat la 21 Feb. 2017 in: TVA Completare jurnal tva
Dirigentia de santier este consultanta (impozit profit 16%) sau prestare de servicii (impozit pe venit microintreprindere)? Va multumesc pentru raspunsul dumneavoastra ca activitatile de servicii cu...... [citeste mai mult]
Daca sunt administratorul unei societati , avand in acelasi timp si calitatea de angajat cu contract individual de munca in functia de economist , pot semna bilantul atat la administrator cat si la...... [citeste mai mult]
Publicat la 08 Feb. 2017 in: Declaratii si Formulare Semnatura bilant
Activitatea de dirigentie de santier (cod CAEN 7112) este considerata consultanta cu impozitare pe profit 16%?... [citeste mai mult]

2 raspunsuri

Buna ziua, domnule Constantinescu. Pana la urma cum a ramas, dirigentia de santier este consultanta cu impozit 16% sau nu? Eu am situatia inversa fata de dvs. Am considerat dirigentia de santier...... [citeste mai mult]
Va rog sa ma ajutati cu mai multe argumente. Am fost la o instruire cu reprezentanti din minister care sustin ca nu conteaza incadrarea in codul caen si activitatea de dirigentie de santier este...... [citeste mai mult]
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Expertii nostri

Contabil Senior Georgiana Iovan
Vasta experienta in domeniul contabil, rezolvand cazuri complicate aparute in cateva firme...
contabil sef George Necula
A participat activ la Seminarul National de TVA - aprilie 2011, Seminarul National - Noua Lege a...
contabil Silviu Badea
Absolvent al ASE, colaboreaza in continuare cu succes in mediul didactic. S-a specializat in...
x