Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

se poate pe perioada absentei temporare de la post - inlocuire persoana aplicare viza CFP ?

Buna dimineata ! Va rugam frumos sa ne ajutati cu un raspuns. 1. - Se poate pe perioada absentei temporare de la post a persoanei care aplica viza CFP-sigiliul 1 - sa fie inlocuita de o alta persoana care sa aplice viza CFP-sigiliul 2 ? .... Colegul de la Resurse Umane mi-a spus ca este art.7 din Codul specific de norme profesionale pentru persoanele care exercita activitatea de control financiar preventiv propriu ........, dar eu nu am gasit asa ceva. Am gasit ca persoana cu viza CFP doar se substituie, se schimba, ....., nu ca se inlocuieste in cazul absentei temporare de la post ......... 2. - Care este termenul maxim de inlocuire ? - maxim 30 de zile ? .... sau se poate inlocui pe perioada nedeterminata ?

2 raspunsuri


la 27 Iul. 2020
Pentru situatii speciale se poate inlocui pe o perioada determinata de timp.
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
la 27 Iul. 2020
Va multumim din suflet pentru lamuriri !
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Expertii nostri

Contabil sef Teodora Munteanu
Are o experienta deosebita in rezolvarea problemelelor practice ale contabilitatii. Dificultatile...
contabil sef George Necula
A participat activ la Seminarul National de TVA - aprilie 2011, Seminarul National - Noua Lege a...
x