Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

restructurare post economist

Buma ziua,



Cat timp nu poate un angajator sa angajeze pe altcineva pentru un post restructurat? Inainte erau 6 luni.
Adaugata in   Codul fiscal Resurse umane

2 raspunsuri


la 16 Aug. 2018
Pentru postul care a fost restructurat conform art. 65-68 angajatorul a desfiintat postul respectiv si a facut o reorganizare. In cazul angajarii pe acelasi post a altei persoane, trebuie ca organigrama sa fie modificata din nou, iar termenul minim este de 6 luni, dar decizia poate fi atacata in instanta de persoana care a fost restructurata.
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
la 28 Sep. 2018
Art. 74 alin. (1) din Codul muncii reglementeaza un termen de 45 de zile calendaristice de la data concedierii.
Voteaza raspuns 0 Apreciez acest raspuns 0 Nemultumit de acest raspuns
Raspunde
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

Expertii nostri

Contabil Alexandra Preutescu
Specialist in solutionarea problemelor ridicate de TVA, taxe si impozite.
contabil sef Violeta Georgescu
Are raspunsuri la orice intrebare legata de formulare, declaratii, impozite si mai ales gaseste...
contabil sef George Necula
A participat activ la Seminarul National de TVA - aprilie 2011, Seminarul National - Noua Lege a...
contabil Silviu Badea
Absolvent al ASE, colaboreaza in continuare cu succes in mediul didactic. S-a specializat in...
x