Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Email RSS Facebook
Esti membru? Logheaza-te aici.
Nu aveti cont? Inscrie-te gratuit
x Intra in ClubContabilitate.ro

ANAF si MFPCodul de procedura fiscalaCodul fiscalDeclaratii si FormulareLegea ContabilitatiiMonografii contabileStudii de cazTVA

Eugenia Roman

Activitate recenta in club a utilizatorului Eugenia Roman

12 intrebari

in 3 martie am depus dosarul de pensie pt.limita de varsta.din 16martie sunt in somaj tehnic.pe21aprilie mi-a venit decizia preliminara de pensie.eu nu am in plan sa intrerup contractul de munca nici...... [citeste mai mult]
Publicat la 22 Apr. 2020 in: Studii de caz Pensie si somaj tehnic
in contractul de ssociere intre un srl si o societate a primariei,alpab.nu este stabilit decat impartirea profitului-55%pt.srl si45%pt.alpab,iar alpabul considera ca datorita faptului ca ei nu sunt...... [citeste mai mult]
Publicat la 03 Feb. 2020 in: Codul fiscal Contabilitate
Pentru o asociere intre un SRL si o societate a primariei, cheltuiala cu autorizatia de functionare anuala care se plateste la primaria de sector,cum se imparte intre SRL si societatea primariei.... [citeste mai mult]
Publicat la 03 Feb. 2020 in: Codul fiscal Contabilitate
Buna ziua,va rog sa-mi spuneti daca veniturile din tranzactionarea certificatelor verzi inregistrate in ct.768 in anul 2017 ,se vor lua in calcul in cadrul cifrei de afaceri aferente anului 2017 in...... [citeste mai mult]
Buna ziua, asociatii sunt si salariati, se datoreaza cass la dividende in cazul asta? Daca dividendele distribuite in decembrie 2017 se platesc in anul 2018 se plateste cass 10% ? Daca da suma este...... [citeste mai mult]
Publicat la 09 Ian. 2018 in: Codul fiscal Contributii
Buna ziua, intrebarea este:pentru dividendele repartizate in decembrie 2017(aferente anului 2016), dar neplatite asociatilor, se declara impozit dividende in decl.100 cu termen depunere 25.01.2018 si...... [citeste mai mult]
Publicat la 09 Ian. 2018 in: Codul fiscal Contributii
Buna ziua, intrebarea mea este urmatoarea: 1.Daca se reactiveaza codul de tva al societatii in data de 23.08.2017 se mai depune declaratia 311 pentru luna august ? 2.Tva-ul pe perioada in care...... [citeste mai mult]
Publicat la 28 Aug. 2017 in: TVA Reactivare cod tva si deducere tva
In legea 170/2016,privind impozitul specific unor activitati ,la art.10 alin 1 se hotaraste: ,,Contribuabilii care ,in cursul anului,realizeaza venituri si din alte activitati in afara celor...... [citeste mai mult]
Publicat la 13 Ian. 2017 in: Codul fiscal Impozit specific Profit sau micro.
Buna ziua, intrebarea mea este urmatoarea:Pentru prestari servicii aferente anului 2015 se emite factura in anul 2016 cu cota de tva 24% ca in 2015 sau cu 20% cat este incepand cu anul 2016.Mentionez...... [citeste mai mult]
Publicat la 13 Ian. 2016 in: TVA Monografie contabila
La o asociere in participatiune cu o institutie bugetarea,dupa repartizarea cheltuielilor si veniturilor pe baza de decont, conform procentului din contractul de asociere ,societatea care tine...... [citeste mai mult]
Publicat la 28 Mar. 2014 in: Codul fiscal Impozit micro
Pagina: 12

1 raspunsuri

Buna ziua, din raspunsul dumneavoastra inteleg ca pentru partea de venituri ce revin institutiei bugetare cu care avem contract de asociere in participatiune nu se plateste impozit pe venitul...... [citeste mai mult]
Publicat la 26 Mar. 2014 in: Codul fiscal Monografie contabila
Aboneaza-te GRATUIT la
Newsletter-ul ClubContabilitate.ro

pentru a primi cele mai proaspete informatii si analize referitoare la subiectele care te intereseaza!

x